Наука

Рівень кисню в крові навчилися визначати за допомогою камери смартфона

Вчені розробили альтернативний спосіб вимірювання насичення крові киснем. Для цього достатньо звичайного смартфона.

Дослідники з Вашингтонського університету і Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили нову технологію визначення рівня кисню в крові в домашніх умовах. Для роботи програми досить звичайної камери смартфона.

Дослідники використовували згорткову нейронну мережу, щоб навчити ШІ визначати рівень кисню в крові без спеціальних приладів. Щоб виміряти оксигенацію, досить включити спалах і камеру і прикласти палець до них.

При кожному битті серця кров тече через частину, освітлену спалахом, пояснюють вчені. Камера записує, наскільки кров поглинає світло спалаху в кожному з трьох вимірюваних колірних каналів: червоному, зеленому і синьому. Зібрані дані використовуються для навчання ШІ та вимірювання рівня кисню.

Схема експерименту. Зображення: Jason S. Hoffman et al., Digital Medicine

Кожен учасник вдихав контрольовану суміш кисню та азоту, щоб повільно знизити рівень кисню. Всього дослідники отримали понад 10 000 показань рівня кисню в крові від 61% до 100%.

Дослідники протестували роботу моделі на добровольцях. Для кожного з них рівень кисню вимірювався за допомогою пульсоксиметра та нової програми. Результати показали, що додаток вимірює дані про насичення кисню в клінічному діапазоні від 70 до 100% (як і більшість пульсоксиметрів), при цьому точність становить понад 80%.

Дослідники відзначають, що попередня модель була навчена на невеликій кількості добровольців, при збільшенні обсягу даних – точність вимірювань повинна зрости ще більше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments