Технології

Подивіться на ідею ховербайка від Horizon. Це виглядає як велосипед на повітряній подушці

Опублікована концепція і подробиці роботи ховербайка eVTOL від Horizon.

Компанія Horizon Aeronautics створила прототип концепції велосипеда на повітряній подушці eVTOL. У ньому використовується складна система ротора з розділеною перекісною пластиною Blainjett зі змінним кроком: вона розкриває тільки половину кожного вентилятора. У Нorizon заявили, що це дуже ефективне рішення.

Щоб зрозуміти, як працює рухова установка Blainjett – спочатку потрібно зрозуміти, як функціонує перекісна пластина і циклічне управління для розподілу тяги при обертанні верхнього гвинта вертольота. Кожне лезо може змінювати свій крок незалежно, але тільки в залежності від висоти перекосу. Коли перекісна пластина знаходиться рівно, то будь-які зміни приведуть до синхронного руху всіх лопатей.

Аналогічна система використовується в вертольотах. Пілоти рухають перекісну пластину, а лопаті поступово нахиляються в міру обертання, стають більш плоскими, коли проходять передню частину літака, потім піднімаються вгору, щоб розвинути велику підйомну силу, коли вони огинають задню частину. В результаті виникає асиметрія підйомної сили, яка тяжіє в бік задньої частини диска, тому літак нахиляється вперед і прискорюється в цьому напрямку. А ось циклічне управління може робити це як вперед, так і назад.

Ховербайк розрахований на трьох осіб. Відзначається, що напівсферичні ротори забезпечують йому в два-три рази більшу потужність і ефективність, в порівнянні з серією невеликих канальних вентиляторів.

У Horizon хочуть створити літак eVTOL розміром з гідроцикл. Він важив би близько 380 кг і розмірами 3,58 х 1,27 м.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button