Технології

Інноваційний метод заміни суглобів повертає людині рухливість

Вчені показали один з прототипів суглобів пальців, надрукованих на 3D-принтері з титану.

Індивідуальні суглоби, надруковані на 3D-принтері, можуть відновити повну рухливість пошкоджених пальців. Їх розробила німецькі вчені з Товариства сприяння прикладним дослідженням імені Фраунгофера (нім. Fraunhofer-Gesellschaft zur Furderung der angewandten Forschung e.V.).

Досить часто, коли суглоб пальця непоправно пошкоджений через артрит або травми, лікарі просто зрощують його. Однак це зменшує його рухливість. Тому лікарі використовують штучні суглоби: або стандартні, з титану, або з силікону.

Однак, за словами німецьких вчених, силіконові імплантати часто відриваються від кісток пальців. А розмір стандартних підходить не всім, і вони не відновлюють повний діапазон рухів пацієнтів. Щоб виправити ситуацію, вчені об’єдналися в проекті FingerKIt.

Спочатку пацієнтам роблять рентгенографію ураженого пальця. Потім спеціальне програмне забезпечення на основі ШІ аналізує двовимірні зображення. ПЗ використовує інформацію для створення комп’ютерної 3D-моделі штучного суглоба, точно підігнаного за розміром.

Потім модель завантажують у 3D-принтер, який створює титановий імплантат. У процесі друку, імплантат конструюється по одному шару за раз шляхом нанесення рідкого сполучного на порошок титанових частинок. Отриманий об’єкт дуже деталізований, але досить крихкий, тому його спікають. Так пов’язані частинки перетворюються в більш міцний твердий матеріал. Імплантати також можна виготовити з кераміки методом шлікерного лиття.

За оцінками, таке виготовлення індивідуальних суглобів на 60% швидше, ніж у випадку зі стандартними імплантатами. Суглоби можна надрукувати «прямо на місці», незабаром після того, як пацієнту зроблять рентгенівські знімки.

Нині вчені шукають комерційних партнерів, які допоможуть вивести технологію на ринок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button