Технології

Британські дизайнери представили концепт бойового корабля майбутнього

Якщо ви вважаєте, що епоха лінкорів завершилася після Другої світової війни, просто зачекайте кілька десятиліть. Група британських дизайнерів спільно з компанією Startpoint представили концепт-арт майбутнього корабля, названого «Dreadnought 2050». Це результат незалежного експерименту, проведеного за неофіційним проханням Міністерства оборони Великобританії.

Названий на честь британського військового корабля «1905», на тлі якого його попередники вважалися застарілими, у «Dreadnought 2050» є всі футуристичні атрибути, притаманні військовому кораблю 21 століття. Судно буде працювати на продуктах водневого синтезу. Якщо це виявиться нездійсненним, то будуть задіяні гідрореактивні електродвигуни.

Корпус складатиметься з «ультра-сильних» композитних матеріалів і кращих синтетичних волокон. З боку корми буде розташовуватися занурюваний док для висадки морської піхоти і плаваючих дронов, а також майданчик для запуску збройних безпілотних літальних апаратів і 3D-принтери, щоб побудувати більше безпілотників у разі необхідності.

Конструктори не уточнюють розміри свого футуристичного корабля, але передбачається, що екіпаж судна буде складати близько 200 осіб. Це можна порівняти з 15 000-тонним американським есмінцем класу Zumwalt.

Капітан і екіпаж будуть керувати судном і вести військові дії, використовуючи складні голограми, що, звичайно, виглядає цікаво. Представники Startpoint кажуть, що наявність футуристичного обладнання дозволить задіяти 100 моряків або навіть менше.

Корабель буде озброєний електромагнітними рейкотронами, які не надто відрізняються від тих, що розробляються Управлінням військово-морських досліджень, але з 200-кілометровим радіусом дії. Також на «Dreadnought 2050» будуть встановлені СВЧ-гармати, для знешкодження невеликих ворожих суден. Його торпеди зможуть досягати швидкості 300 вузлів. Дрони будуть з’єднані з корпусом тросом з кріогенно охолоджених, вуглецевих нанотрубок. Це подовжувач для живлення удосконалених датчиків безпілотників і, звичайно, їх грізних лазерів.

В епоху гіперзвукових ракет і літаків, якими перевагами володіє даний тип збройових систем? Історик Роберт Фарлі сказав, що відповідь проста: влада в електриці. «Найбільш цікаві нововведення військово-морських технологій — прилади, безпілотники, лазери і рейкотрон, більшість з яких енергоємні. Більш великі кораблі здатні генерувати велику потужність, збільшуючи не тільки свої наступальні здібності (рейкотрони, прилади), але і оборонні (протиракетні лазери, захисні сенсорні технології)».

Іншими словами, у військових кораблів є майбутнє, тому що ми будемо продовжувати розробляти нові види зброї, якими можна буде оснастити їх.

Якщо лазерна зброя може розвиватися досить швидко, щоб протистояти гіперзвуковим балістичним і крилатим ракетам, то великі суду можуть бути актуальними у 2050 році.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button