Технології

Новий тест за кілька хвилин визначить якість води

За аналогією з тестом на вагітність, нова технологія використовує лише один невеликий зразок води, для того, щоб визначити безпечна вона чи ні. Коли тест виявляє забруднення, що перевищує стандарти EPA (Агентство з охорони навколишнього середовища США), він світиться зеленим. Інформація про нову розробку опублікована в журналі Nature.

Новий тест був зроблений під керівництвом дослідників з Північно-Західного університету. Він може виявити 17 різних забруднювачів, включаючи токсичні метали, такі як свинець і мідь, фармацевтичні препарати, косметику і засоби.

Фото: Northwestern University

Основна проблема забезпечення якості води полягає в тому, що люди не можуть дізнатися про наявність забруднюючих речовин в рідинах, а відправка зразка на експертизу може вартувати дуже дорого.

Дослідники використовували безклітинну синтетичну біологію: вони виймають молекулярні механізми, включаючи ДНК, РНК і білки, з клітин, а потім перепрограмують цей механізм для виконання нових завдань. Це схоже на те, ніби ви відкрили капот машини й зняли двигун, який тепер використовувати для різних цілей.

Платформа, заснована на безклітинній синтетичній біології, настільки гнучка, що дослідники можуть постійно оновлювати її, щоб визначати все більшу і більшу кількість різних забрудників.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button