Технології

Створили ракетне паливо безпечне для людей

Ще з часів Другої світової війни до складу ракетного палива входить надзвичайно токсична і канцерогенна речовина під назвою гідразин. Її наявність позбавляє від необхідності системи запалювання — для створення необхідної для руху ракети тяги достатньо додавання якого-небудь окислювача. Вчені з Університету Макґілла вважають, що ракетне паливо можна зробити набагато безпечніше, використавши металоорганічні каркасні структури MOF. Запропонована ними альтернатива цілком може перетворитися в стандартний вигляд ракетного палива майбутнього.

Як правило, сучасні ракетні палива засновані на гідразині і реагують з такими окислювачами, як тетроксид азоту. Вони були успішно використані в різних балістичних ракетах, але у них є безліч всіляких мінусів. Крім збільшеного ризику пожежі, вони дуже токсичні: у людей відразу дратуються очі, виникає задишка і нудота, тимчасова сліпота і пошкодження органів нервової системи, печінки і нирок.

Найстрашніше в тому, що частинки цього палива вже шкодять людям — щорічно аерокосмічна галузь викидає в атмосферу близько 12 000 тонн гідразинного палива. Саме тому вчені з усього світу намагаються розробити максимально безпечну альтернативу.

Нещодавно запропонована альтернатива заснована на металоорганічних структурах з вмістом цинку, кобальту та кадмію. В цьому випадку, як окислювач можна використовувати ацетиленові або вінильні замінники. Дослідникам вдалося створити шість видів палива на основі MOF, які налаштовані на різні властивості — наприклад, на певну затримку запалювання.

Вчені вважають, що співвідношення можливості точного налаштування характеристик і відсутності канцерогенів може зробити паливо на основі MOF найбільш безпечною альтернативою наявним варіантам. Вона може бути використана в багатьох космічних місіях, але тільки не для таких тривалих, як польоти на Марс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button