Всесвіт

Подивіться на “кільця змії” на новому знімку спіральної галактики (фото)

Європейська космічна обсерваторія опублікувала новий знімок спіральної галактики NGC 1087. Зображення об’єднує дані декількох спостережень на різних довжинах хвиль.

NGC 1087-спіральна галактика з перемичкою, розташована на відстані близько 80 млн. світлових років від землі в сузір’ї Кита. Її діаметр оцінюється в 86 800 світлових років. На новому зображенні спіральна галактика згорнулася, немов Спляча змія.

Зображення: ESO / ALMA(ESO / NAOJ / NRAO) / PHANGS

У NGC 1087 дуже маленьке ядро і дуже коротка перемичка. При цьому в області з’єднання відбувається активне нове зіркоутворення.

“Зловісний на вигляд червоний відтінок — це хмари холодного молекулярного газу, сировини, з якого формуються зірки», – відзначають в ЕКО.

Для створення цього зображення дослідники об’єднали знімки комплексу радіотелескопів ALMA в Атакамі і дуже великого телескопа (VLT), розташованого на горі Серро-Параналь в Чилі. За допомогою ALMA дослідники отримали зображення хмар молекулярного газу (червоне світіння), а VLT зробив знімки скупчень старих, що сформувалися зірок (блакитні області на задньому плані).

Аналіз зображень, отриманих на різних довжинах хвиль, допомагає дослідникам вивчати внутрішні фізичні властивості зірок, газу і пилу в галактиці, наголошується в повідомленні ЕКО. Порівнюючи та аналізуючи результати, астрофізики краще розуміють процеси зіркоутворення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button