Всесвіт

У найстарішій місії “Вояджер 1” стався дивний збій, який не вдяється усунути

Вчені НАСА заявили, що космічний корабель “Вояджер 1” відправляє неточні дані. За словами інженерної команди, дивний збій все ще триває.

Тепер, щоб знайти рішення, інженери вивчають керівництва десятирічної давності.

“Вояджер 1 «разом з майже ідентичною місією» Вояджер 2” запустили в 1977 році для вивчення Юпітера, Сатурна, Урана, Нептуна і їх супутників. Зараз “Вояджер 1” знаходиться приблизно в 23,3 млрд км від Землі і відправляє звідти дані.

“Вояджер 1” спроектували і побудували на початку 1970-х років, через це в ньому складніше усунути неполадки. У місії є система управління орієнтацією космічного апарату, вона відправляє телеметричні дані назад в НАСА.

“Дані телеметрії – це, по суті, підтвердження працездатності системи», — пояснили в НАСА. Але зараз дані телеметрії, які оператори космічного корабля отримують від системи, спотворені. Тому невідомо, чи працює система орієнтації належним чином.

Дотепер інженерам не вдалося знайти першопричину збою, головним чином тому, що не виходить перезавантажити систему.

Згідно з даними, які апарат продовжує відправляти, навколо нього є багато високоенергетичних заряджених частинок. Якщо одна з них потрапить в місію, це може привести до серйозного пошкодження електроніки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button