Всесвіт

Астрономи вивчили своєрідне зоряне скупчення: воно виявилося старше, ніж здавалося

Вчені проаналізували глибоку оптичну фотометрію KMHK 1762, отриману за допомогою VST в рамках дослідження Yes, Magellanic Clouds Again (YMCA).

Використовуючи оглядовий телескоп VLT (VST), Європейські астрономи досліджували своєрідне зоряне скупчення у Великій Магеллановій Хмарі (ВМХ), відоме як KMHK 1762. Результати дослідження опубліковані 19 на сервері препринтів arXiv.org.

Вік зоряного скупчення, також відомого як OHSC 37, оцінюється приблизно в 2,7 млрд років. Однак аналіз діаграми колірної величини KMHK 1762 дозволив вченим припустити, що скупчення може бути старше.

Зображення з центром на KMHK 1762. Червоне коло вказує на радіус зоряного скупчення. Автор: Гатто та ін., 2022

Група астрономів на чолі з Массіміліано Гатто з астрономічної обсерваторії Каподімонте в Неаполі, Італія,  припустили, що KMHK 1762 — приклад рідкісного випадку зоряного скупчення в так званому віковому розриві ВМХ. Попередні спостереження ВМХ показали, що в цій галактиці майже повністю відсутні зоряні скупчення віком від 4 до 10 млрд років. В межах цього вікового розриву дотепер були ідентифіковані тільки два підтверджених зоряних скупчення.

Вчені проаналізували глибоку оптичну фотометрію KMHK 1762, отриману за допомогою VST в рамках дослідження Yes, Magellanic Clouds Again (YMCA). Дослідження доповнили дані з супутника ЄКА Gaia.

Використовуючи дані більш дрібної фотометрії, астрономи підрахували, що вік KMHK 1762 насправді становить близько 5,5 млрд років. А, значить, KMHK 1762 є третім зоряним скупченням у віковому розриві ВМХ, крім скупчень ESO121-03 і KMHK 1592.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button