Всесвіт

Величезна кам’яниста екзопланета розміром з Нептун розпадається на частини

Вчені спостерігають за дуже рідкісним явищем — розпадом планети по мірі її обертання навколо своєї зірки. Постійні спостереження допоможуть дізнатися якомога більше про причини цього явища і про те, як воно відбувається.

У масивної екзопланети, розташованої приблизно в 800 світлових років від Землі, великі проблеми зі збереженням своєї цілісності. У буквальному сенсі. Планета K2-22b розвалюється на частини з того часу, як астрономи побачили цю кам’янисту планету розміром з Нептун в 2015-ому.

З того моменту вчені періодично відстежують розпад K2-22b, щоб вивчити, як і чому деякі планети розпадаються при обертанні навколо своїх зірок. Дослідження, опубліковане в журналі Astronomical Journal, простежує еволюцію руху планети навколо її зірки в процесі того, як вона розвалюється на частини. Один рік на K2-22b зараз триває всього дев’ять годин.

K2-22b входить у число трьох екзопланет (всього 3,8 тисячі підтверджених), які почали розпадатися.

Враховуючи те, що планетний розпад — вкрай рідкісне явище, астрономи які спостерігають за K2-22b сподіваються дізнатися так багато, наскільки це можливо, про причини і механізми цього процесу, перш ніж далека планета досягне неминучої загибелі.

Оскільки планет, які розпадаються виявлено вкрай мало, астрономи сильно обмежені у своїх спостереженнях. На цей раз вчені виявили не тільки кометоподібний хвіст з речовини, падаючого з планети, але і сліди пилоподібного матеріалу перед нею.

Проте вчені хочуть отримати можливість дізнатися більше. У своєму дослідженні вони прийшли до висновку, що постійні спостереження за K2-22b будуть неймовірно цінним вкладенням часу і коштів, адже хто знає, коли ще їм випаде шанс спостерігати за планетою, що розпадається буквально на очах.

Кнопка «Наверх»
Закрыть