Наука

Дослідники придумали як “вирвати” ВІЛ з організму

Вчені вдосконалили метод “kick and kill”, щоб усунути сплячий ВІЛ у 40% мишей.

Фото від jarun011

Від ВІЛ важко позбутися, позаяк він ховається прямо в клітинних резервуарах. Але останні дослідження показують, що і з цією проблемою можна впоратися. У новому дослідженні автори вдосконалили техніку “kick and kill” і в результаті змогли повністю позбутися від ВІЛ у 40% мишей.

Сьогодні ВІЛ – це кероване захворювання, тому пацієнти, які щодня приймають антиретровірусну терапію (АРТ), можуть вести нормальне життя. Це лікування запобігає розмноженню вірусу, і знижує його кількість до невиявлюваних рівнів, проте ВІЛ не зникає повністю. Замість цього вірус дрімає в резервуарах всередині інфікованих клітин, готовий з’явитися, якщо терапія припиниться.

Автори нової роботи досліджували техніку “kick and kill” – це спосіб вирвати вірус з клітинного укриття і знищити. Минулі дослідження показали хороші результати: в них використовували імунотерапію, редагування генів CRISPR, інженерні стовбурові клітини або придушення певної молекули РНК. Дослідники випробовували новий підхід на ВІЛ-інфікованих мишах з імунною системою, яка схожа на людську. Команда ввела синтетичну сполуку під назвою SUW133, яка активує сплячий ВІЛ і дозволяє препаратам АРТ знаходити і вбивати інфіковані клітини. Протягом 24 годин було знищено до 25% потрібних клітин.

Для нового дослідження команда знайшла спосіб поліпшити результат. Крім SUW133 і антиретровірусних препаратів дослідники вводили мишам здорові природні імунні клітини-кілери, які націлюються на вірус, як тільки він починає поводитися активно. Команда виявила, що комбінація працювала краще і допомогла усунути сплячий ВІЛ у 40% мишей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button