Всесвіт

Подивіться на “газового пуголовка” з туманності Душі (фото)

Космічний телескоп "Хаббл" зробив новий знімок невеликої ділянки туманності Душі (Westerhout 5).

Команда космічного телескопа опублікувала святковий знімок, зроблений “Хабблом”. На червоному різдвяному тлі, сформованому хмарами пилу і газу в туманності Душі, розташованої в 7 тис.світлових років від Землі, видно «пуголовки» вільно плаваючих газових глобул, що випаровуються (frEGG).

Вільно плаваюча газова глобула, що випаровується на цьому зображенні – темна пляма в лівому верхньому кутку центральної частини знімка, плаваюче в море червоного світла. Червоний відтінок пилових хмар сформований особливим типом світлового випромінювання – H-альфа випромінюванням. Вона має довжину хвилі 656,281 нм і виникає при переході електрона з третього на другий енергетичний рівень.

Вільно плаваюча глобула в туманності Westerhout 5. Зображення: ESA / Hubble & NASA, R. Sahai

Газова глобула, що випаровується (EGG) — це область водню розміром близько 100 астрономічних одиниць. Газ, що закривається такою областю захищений від впливу іонізуючого ультрафіолетового випромінювання. EGG – це ділянки газу, досить щільні, щоб фотовипарення відбувалося повільніше, ніж навколишній газ.

Вільно плаваючі газові глобули, що випаровуються відрізняються від звичайних EGG тим, що у них можна виділити кілька ділянок, що нагадують голову і хвіст пуголовка.

Такі об’єкти представляють особливий інтерес для астрофізиків, оскільки їх щільність ускладнює проникнення через них інтенсивного ультрафіолетового випромінювання, виявленого в областях, багатих молодими зірками. Їх відносна непрозорість означає, що газ у них захищений від іонізації та фотовипарювання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button