Всесвіт

Подивіться на новий знімок “Хаббла”: він допоможе розкрити ранню історію Чумацького Шляху

“Хаббл” зробив фотографію кульового скупчення NGC 6540. Воно знаходиться в сузір’ї Стрільця.

Кульове скупчення NGC 6540 знаходиться в сузір’ї Стрільця. Астрономи зробили зображення за допомогою ширококутної камери НАСА / ЄКА 3 і вдосконаленої камери для оглядів.

Інструменти розрізняються полем зору: це впливає на те, наскільки велику область неба захоплює кожен з них. На новому складеному зображенні показана всіяна зірками область неба, яку зняли обидва інструменти.

NGC 6540 – стабільне кульове скупчення, тісно пов’язане безліччю зірок. Населення цих скупчень варіюється від десятків тисяч до мільйонів зірок. Всі вони укладені в щільну групу через взаємне гравітаційного тяжіння.

Найяскравіші зірки на зображенні прикрашені помітними хрестоподібними світловими візерунками, відомими як дифракційні сплески. Ці артефакти зображення викликані структурою “Хаббла”, а не самими зірками. Шлях, по якому проходить зоряне світло, коли воно потрапляє у телескоп, злегка порушене його внутрішньою структурою, в результаті чого яскраві об’єкти оточені спалахами світла.

“Хаббл” вивчив серце NGC 6540, щоб астрономи виміряли вік, форму і структуру кульових скупчень в центрі Чумацького Шляху. Газ і пил, що покривають центр галактики, блокують частину світла від скупчень, а також злегка змінюють кольори їх зірок. Кульові скупчення містять інформацію про саму ранню історію Чумацького Шляху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments