Всесвіт

Астрономи “заглянули в минуле”, розглянувши “меч” в сузір’ї Оріона

Використовуючи обсерваторію Кека на острові Гаваї, вчені зробили найбільш докладні і повні зображення з коли-небудь зроблених важливого регіону знаменитого сузір’я Оріона. Дослідження прийнято до публікації в журналі Astronomy & Astrophysics і доступне у форматі препринту на arXiv.org.

Йдеться про нейтральну зону, яка піддається впливу ультрафіолетового (УФ) випромінювання масивних молодих зірок. Вона відома як область фотодисоціації і знаходиться в активному місці зореутворення туманності Оріон. У контексті сузір’я цей регіон знаходиться в середині “меча”, який звисає з “пояса” Оріона.

При спостереженні неозброєним оком туманність часто приймають за одну із зірок сузір’я. Якщо розглядати її в телескоп, фотогенічна туманність виглядає як газоподібний зоряний розплідник, що світиться і знаходиться на відстані 1 350 світлових років від Землі.

Оскільки туманність Оріона є найближчою до нас областю масивного зіркоутворення і схожа на середовище, в якому народилася Сонячна система, вивчення її областей фотодисоціації, нагрітої зоряним світлом, – ідеальне місце, щоб зрозуміти, як народжуються зірки і планети.

Зліва: мозаїка “Хаббла”, на якій видно смуга Оріона. Автори та права: NASA/STScI / Rice Univ./C.O’Dell et al. Поле зору ширококутної камери NIRC2 показано жовтим квадратом.
Праворуч: інфрачервона теплова карта Оріона, отримана за допомогою приладу nirc2 обсерваторії Кека. Видно субструктури, такі як проплиди. Автори і права: Хабарт та ін. / В. обсерваторія м. Кека

“Спостереження за областями фотодисоціації схоже на подорож у минуле, – розповіла Емілі Хабар, доцент Інституту просторової астрофізики Університету Париж-Сакле і провідний автор статті про нове дослідження. – Ці регіони важливі, тому що дозволяють зрозуміти, як молоді зірки впливають на газопилову хмару, в якій народжуються. Особливо в місцях, де формуються такі зірки, як Сонце».

Щоб дослідити область фотодисоціації Оріона, команда астрономів проекту PDRs4All використовувала камеру ближнього інфрачервоного діапазону другого покоління (NIRC2) обсерваторії Кека в поєднанні з системою адаптивної оптики телескопа Кек II.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments