Всесвіт

Астероїд з кометоподібним хвостом виявили поблизу орбіти Юпітера

Астрономи з Інституту астрономії Гавайського університету (UH IfA) виявили новий астероїд з кометоподібним хвостом, що рухається по тій же орбіті, що і Юпітер. Ці об’єкти зазвичай називають “троянськими астероїдами”, але цей перший у своєму роді.

Об’єкт був вперше виявлений в червні 2019 року і отримав назву 2019 LD2. Він був виявлений за допомогою системи оповіщення про зіткнення астероїдів із Землею (ATLAS) університету, яка була фінансована НАСА і розроблена для пошуку в космосі об’єктів, які можуть представляти загрозу для Землі.

“Пізніше, в липні 2019 року, нові зображення ATLAS знову зловили 2019 LD2-тепер дійсно схожу на комету, зі слабким хвостом, зробленим з пилу або газу”, – йдеться в заяві IfA. “Астероїд пройшов позаду Сонця і не був помічений із Землі наприкінці 2019 і початку 2020 року, але після його повторної появи в нічному небі в квітні 2020 року спостереження підтвердили, що він все ще виглядає як комета. Ці спостереження показали, що 2019 LD2, ймовірно, був безперервно активним протягом майже року.”

За даними Університету, рідко можна знайти активні астероїди, а відкриття активного астероїда в Юпітера є “екстраординарним”.

“Незважаючи на те, що система ATLAS призначена для пошуку небезпечних астероїдів, ATLAS бачить інші рідкісні явища в нашій Сонячній системі та поза її межами при скануванні неба”, – сказав Ларрі Денноу, один з головних дослідників ATLAS. “Це справжній бонус для ATLAS, щоб зробити такі відкриття”.

Передбачалося, що більша частина троянських астероїдів Юпітера була зметена на орбіті близько чотирьох мільярдів років тому.

Це робить нове відкриття дивним, тому що будь-який матеріал, такий як лід, повинен був давно розсіятися з поверхні астероїда з-за їх екстремального віку, що робить неможливим для них мати хвости, як це роблять комети.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button