Всесвіт

Гравітаційний “удар” може пояснити дивну форму галактики Андромеди

Астрофізики показали, що гравітаційний удар після зіткнення двох галактик може бути настільки потужним, що здатний вивести мільйони зірок на нестабільні орбіти.

Астрофізики змоделювали зіткнення двох галактик і змогли розгадати загадку розташування зірок в центрі Андромеди.

У 1970-х роках вчені запустили повітряні кулі високо в атмосферу Землі, щоб уважно розглянути в ультрафіолетовому світлі найближчу до Чумацького Шляху галактику Андромеди. Космічний телескоп “Хаббл” продовжив ці спостереження в 1990-х роках і зробив дивовижне відкриття: як і наша власна галактика, Андромеда має форму гігантської спіралі.

Але область скупчення зірок поблизу центру цієї спіралі виглядає не так, як повинна — орбіти світил мають сильно витягнуту форму. Досі вчені не могли пояснити це явище. У новому дослідженні астрофізики використовували комп’ютерне моделювання, щоб зрозуміти, що відбувається, коли дві надмасивні чорні діри стикаються один з одним.

Галактика Андромеди, ймовірно, утворилася під час аналогічного злиття мільярди років тому. Результати розрахунків дослідників показують, що сила, створювана таким злиттям, може викривляти й витягати орбіти зірок поблизу галактичного центру. Це і надає орбітам зірок їх сьогоднішній вигляд.

Дослідження вчених допомогли виявити сили, які, можливо, визначають форму і структуру сотень мільярдів галактик у Всесвіті. Деякі з цих об’єктів дуже схожі на спіралеподібний Чумацький шлях, в той час, як інші більше схожі на футбольні м’ячі або плями дивної форми. Розподіл зірок у цих об’єктах допоможе краще зрозуміти, як вони сформувалися та розвивалися.

Стаття про відкриття опублікована в журналі The Astrophysical Journal Letters.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button