Всесвіт

Подивіться на скупчення зірок у серці Чумацького Шляху. Зазвичай його неможливо побачити

“Хаббл” зобразив кульове скупчення ESO 520-21, яке знаходиться в сузір’ї Змієносця, в центрі Чумацького Шляху. Фотографії надав Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА.

“Хаббл” зробив новий знімок — блискуче зоряне скупчення. Астрономи використовували ширококутну камеру Wide Field Camera 3. Цей космічний об’єкт також відомий як ESO 520-21 або Palomar 6. Це кульове скупчення в сузір’ї Змієносця, яке належить ореолу галактики Чумацький Шлях. Вперше його виявили Роберто Дж. Харрінгтоном і Фріц Цвіккі на пластинах огляду неба Паломарської обсерваторії Національного географічного товариства.

Попри те, що скупчення Паломар 6 неодноразово вивчалося, деякі важливі параметри цього скупчення, такі як відстань до нього, вік і металічність, до недавнього часу оцінювалися лише дуже приблизно. Огляд ускладнює розташування скупчення — недалеко від центру Чумацького Шляху, де газ і пил поглинають зоряне світло й ускладнюють спостереження.

Через цей процес змінюється колір астрономічних об’єктів, наприклад, вони здаються червонішими, ніж насправді. Астрономи називають цей процес “почервонінням”, і це робить визначення властивостей кульових скупчень поблизу галактичного центру, таких як ESO 520-21, особливо важким.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button