Всесвіт

Спіральний рукав Чумацького Шляху виявився розірваний

Вчені виявили раніше непомічений розрив в одному зі спіральних рукавів галактики Чумацького шляху.

Чумацький Шлях – піщинка в безмежному океані галактичних ниток

Наші уявлення про форму Чумацького Шляху дуже розпливчасті й при уточненнях можливі сюрпризи. Досить складно розглядати галактику, всередині якої ми знаходимося.

Виявлений розрив досить великий – він простягається на 3000 світлових років і виглядає, немов осколок, що стирчить з рукава галактики. Астрономи називають такі структури «feathers» (англ. Пір’я) – і справді, схоже!

Вчені з колаборації COIN розглянули найближчу до нас гілка під назвою Рукав Стрільця. Використовуючи космічний телескоп NASA Spitzer, вони намагалися знайти молоді зірки в туманності. Людське око не зможе розрізнити зірки в туманності – видиме світло не проходить через хмари пилу. А інфрачервоне світло – проходить, його і вловлює телескоп NASA.

Тривимірне зображення структури Рукава Стрільця було б неможливо отримати без даних Європейського космічного агентства. Завдяки даним місії Gaia вдалося встановити, що ця схожа на перо структура складається із зірок, що рухаються в одному напрямку з майже однаковою швидкістю.

У Рукаві Стрільця перебувають 4 прекрасні туманності.

Астрономи намагаються розібратися в причинах утворення спіральних рукавів в галактиках на зразок нашої. І нехай ми не знаємо повної будови Чумацького Шляху, здатність розглянути докладніше окремі сегменти рукавів корисна для астрофізиків і покаже передумови до утворення спіральних галактик.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button