Людина

Знайдено найбільш ранні свідчення присутності людини в Північній Америці

Це сліди ніг в м’якій грязюці, залишені першими переселенцями в Америку. Їх виявили в штаті Нью-Мексико, і вони датуються 23 тисячами років тому.

Попри безліч досліджень, проведених за останні сто років, питання датування переселення людей в Америку все ще далеке від дозволу. Гіпотези про це раз у раз переглядаються, і з’являються нові. Дати заселення континентів постійно переглядаються і деякі з досліджень них говорять про те, що Америку заселили вже 33 тисячі років тому.

Згідно з іншими роботами, всі корінні жителі обох континентів походять від однієї популяції з Сибіру, що мігрувала туди через Берингію не раніше 23 тисяч років тому, на піку останнього льодовикового максимуму, коли Берингова протока була замерзлою. Однак ці (генетичні) свідчення походять з території Аляски, тобто, по суті, зі «входу» на обидва материки.

Вчені з університетів Арізони й Борнмута, а також співробітники Служби національних парків і Геологічної служби США проаналізували сліди людських ніг, залишені в м’якій грязюці дрібного озера Отеро в Національному парку Уайт-Сендс в Нью-Мексико. Свої висновки вони опублікували в журналі Science. Дослідники прийшли до висновку, що люди жили на території цього штату до 23 тисяч років тому: значить, в глибині материка вони з’явилися ще раніше, ніж вважалося.

Датування провели радіовуглецевим методом: для однієї частини слідів часовий інтервал склав 23 тисячі років, для іншої — 21 тисячу років. Розміри відбитків свідчать про те, що їх залишили в основному підлітки й діти молодшого віку, хоча є і дорослі відбитки. Крім того, в тому ж озері виявили сліди викопних тварин: мамонта, гігантського лінивця, жахливого вовка і птахів.

Це важливо, оскільки показує взаємодію людей і вимерлої фауни тих часів, а ще взаємодія між дітьми й дорослими. Вчені вважають, що, судячи з безладного характеру слідів, це була гра, яка об’єднала представників різних поколінь.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button