Всесвіт

Подивіться на величезні вулканічні розломи на Марсі

Міжпланетна дослідницька місія ExoMars допомогла вченим виявити нові жолоби вулканічного походження на поверхні Марса. Станція передала на Землю знімки молодого марсіанського вулканічного регіону Elysium Planitia.

University of Arizona Ударні кратери на Марсі

ExoMars – спільна програма з дослідження Марса. Основна мета місії – пошук доказів існування життя на Марсі в минулому і сьогоденні.

Вчені отримали нове зображення молодої вулканічної області Elysium Planitia на Марсі [10,3 ° N, 159,5 ° E] 14 квітня 2021 року камерою CaSSIS на орбітальному апараті Trace Gas Orbiter (TGO).

На знімку зображені дві сині паралельні западини, відомі як Cerberus Fossae — молоді тектонічні тріщини протяжністю в тисячі кілометрів на Марсі. Вони утворилися в результаті тектонічних процесів і тягнуться на тисячу кілометрів по вулканічному регіону. На цьому зображенні камера CaSSIS спрямована прямо в одну з цих тріщин шириною 2 км.

Cerberus Fossae перекладається з латині як “розломи Цербера”. Це відсилання до міфічної істоти, триголового пса, який охороняє вихід з царства мертвих в Аїді. Він не дозволяє померлим повертатися у світ живих, а живим відвідувати мертвих.

Ширина однієї з тріщин становить один кілометр, а глибина структури — кілька сотень метрів. Розломи на Марсі заповнені піском великої фракції, імовірно-базальтовим. Цей пісок зображається на комбінованих знімках з камери CaSSIS синім кольором.

Elysium Planitia («Елізіум Планція») — другий за величиною вулканічний регіон на Марсі. Його розміри становлять 1700?2400 км. Область Cerberus Fossae вчені визначили як перша тектонічно активну область на Марсі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button