Всесвіт

Подивіться на величезний “відбиток пальця” на поверхні Марса

НАСА опублікувало зображення унікального кратера на Марсі з дивними гребенями, що світяться, які надають йому вид відбитка пальця людини.

Кратер на фотографії відомий як Ейрі-0. Це западина шириною 0,5 км, яка знаходиться всередині набагато більшого кратера Ейрі, ширина якого становить близько 43,5 км. Нещодавно опублікована фотографія була зроблена за допомогою HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment, наукового експерименту з візуалізації з високою роздільною здатністю). Нагадаємо, це камера, встановлена на борту космічного апарату Mars Reconnaissance Orbiter для вивчення Марса. HiRISE камера була створена компанією Ball Aerospace & Technologies під керівництвом Арізонського університету і місячно-планетарної лабораторії.

За даними НАСА, в 1884 році астрономи вибрали більший кратер Ейрі для позначення нульового меридіана Марса, лінії нульової довготи, де Схід зустрічається із Заходом. На Землі нульовий меридіан відзначений грінвічською королівською обсерваторією у Великобританії. Це місце – межа між Східною і Західною півкулями. Кратери Ейрі названі на честь британського астронома сера Джорджа Бідделла Ейрі, який побудував телескоп в Грінвічській Королівській обсерваторії, вперше виявив масивний кратер.

За даними НАСА, кратер Ейрі розташований у регіоні, відомому як Sinus Meridiani, що перекладається як “середня Затока”. Хребти, що світяться в кратері відомі як поперечні еолові хребти (TAR), розповіла Live Science Ебігейл Фрейман, планетолог і заступник наукового співробітника проєкту марсохода НАСА Curiosity.

За словами Фреймана, хребти утворені піщаними дюнами, покритими тонким шаром пилу. У її складі є гематит – мінерал, що складається з оксиду заліза, якого багато в околицях і який надає грунту сірий колір на фотографії. Гематитовий пил, ймовірно, має відбивні властивості, що виділяє TAR на тлі решти кратера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button