Всесвіт

Вчені зафіксували злиття двох нейтронних зірок з рекордно яскравим спалахом

Дослідники помітили, що дві нейтронні зірки зіткнулися в глибокому космосі. Пристрої зафіксували спалах, який в десять разів перевищує звичайні явища, які при цьому виникають.

Коли дві нейтронні зірки зіштовхуються, вчені називають це кілонова – астрономічна подія, що відбувається в подвійних зоряних системах при злитті двох нейтронних зірок. Така подія супроводжує яскравий і швидкий сплеск гамма-випромінювання. Вона також відправляє пульсації через тканину простору-часу.

Нове дослідження, яке вийде в The Astrophysical Journal, але є у вигляді препринту на сайті ArXiv, описує найяскравішу кілонову і передбачає, що зіткнення нейтронної зірки іноді може привести до появи екстремальної нейтронної зірки зі щільними магнітними полями.

22 травня космічний телескоп НАСА виявив гамма-сплеск в надзвичайно віддаленому куточку космосу – GRB 200522A. Вчені вважають, що такі короткі сплески відбуваються при злитті двох нейтронних зірок. Зіткнення, про яке йде мова, сталося близько 5,5 млрд років тому, але телескопи вловили його тільки зараз.

Використовуючи рентгенівські, радіо і ближньоінфрачервоні промені, вчені виміряли яскравість гамма-сплеску. Однак на знімках, отриманих в ближній інфрачервоній області, видно надзвичайно яскравий сплеск – приблизно в 10 разів яскравіше, ніж будь-яка кілонова, яку вчені помічали раніше.

«Близьке інфрачервоне світло, яке ми бачили на GRB 200522A, було занадто яскравим, тому його не можна було пояснити стандартною кілонова. Ми вважаємо, що це кілонова з магнітним зарядом – тільки таке явище може пояснити екстремальну яскравість », – відзначають вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button