Всесвіт

ЕКА запустить перший змінний супутник: він відкриє шлях до епохи гнучкого зв’язку

Європейське космічне агентство в п’ятницю, 30 липня, запустило перший у світі комерційний повністю перепрограмований супутник.

На відміну від звичайних моделей, які розроблені на Землі і їх не можна повторно використати після виходу на орбіту, новий супутник Eutelsat Quantum заснований на так званій програмно-визначній технології, яка дозволяє користувачам адаптувати його до своїх потреб майже в режимі реального часу.

Quantum може реагувати на мінливі вимоги до передачі даних і безпечного зв’язку протягом 15 років – це його максимальний термін служби. Модель вагою 3,5 тонни має вісім комунікаційних променів, кожен з яких можна коригувати, щоб змінити зону покриття і потужність.

Це означає, що супутник можна використовувати для мобільного покриття рухомих об’єктів, наприклад, літаків або суден, а також для того, щоб забезпечити покриття в місцях стихійного лиха або для інших разових заходів.

“Супутник з нефіксованим набором функцій, який може адаптуватися до клієнтів, дає нам великі перспективи” – вважає Елоді Віау, директор агентства з телекомунікацій і додатків.

Якщо запуск пройде успішно, це прокладе шлях до масового виробництва такого типу супутників.

Новий супутник Quantum стане частиною корисного навантаження ракети Ariane 5. На додаток до Quantum ракета також розгорне звичайний супутник для бразильської компанії Embratel.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button