Наука

Гідрогель з клітин серця загоює судини і тканини зсередини

Дослідники розробили біоматеріал, який можна вводити внутрішньовенно, щоб зменшити запалення та відновити роботу тканин та клітин після серцевого нападу.

Біологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили матеріал для лікування наслідків серцевого нападу. Ін’єкція гідрогелю може замінити пересадку тканин замість рубцевих, що сформувалися після серцевого нападу і прискорить відновлення серця.

Після серцевого нападу пошкоджена м’язова серцева тканина замінюється рубцевою тканиною, яка не може скорочуватися, знижує м’язову функцію і веде до застійної серцевої недостатності. Раніше біологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили гідрогель з природного каркаса тканини серцевого м’яза. При введенні в пошкоджену тканину серцевого м’яза через катетер такий матеріал утворює каркас в пошкоджених ділянках серця, стимулюючи ріст і відновлення нових клітин.

Тепер біологи допрацювали гідрогель, щоб уникнути небезпечного впливу на серце відразу після нападу. Нову версію гелю можна вводити через внутрішньовенну ін’єкцію. Це дозволяє уникнути небезпечного впливу безпосередньо на ослаблене після нападу серце. Для створення нового гелю вчені пропустили вихідний варіант через центрифугу, що дозволило відсіяти більші частинки і залишити тільки частинки нанорозміру. Готовий матеріал піддавали діалізу і стерильній фільтрації, а потім сублімаційній сушці.

Тестування на гризунах показало, що біоматеріал зв’язується з ендотеліальними клітинами всередині судин, закриваючи щілини, прискорюючи загоєння і, в результаті, зменшуючи запалення. Дослідники на моделі серцевого нападу у свині дало аналогічні результати.

Дослідники попросили дозволу на проведення клінічних випробувань на людях, за оцінками, вони розпочнуться протягом одного-двох років. Крім того, автори гідрогелю планують перевірити його ефективність для лікування черепно-мозкової травми та легеневої артеріальної гіпертензії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button