Технології

Подивіться на човен майбутнього: він “літає” над хвилями на висоті 1,2 м (фото)

Інженери показали проект човна Navier 30, який буде розвивати максимальну швидкість в 35 вузлів.

Компанія Navier з Флориди представила прототип човна Navier 30. Його вже протестували. Довжина судна становить 9,1 м, модель N30 вміщує до 10 осіб.

Будівництво Navier 30. Фото: Navier

Задуманий як “човен майбутнього”, новий Navier 30 розширює концепцію попередньої моделі Navier 27. Згідно з проектом, вона буде забезпечувати майже вдвічі більшу дальність “польоту” повністю електричного транспортного засобу на підводних крилах Candela P-8 Voyager.

Також човен оснащений напівавтономною системою автопілота і аерокосмічною активною системою крил. Вона дозволяє судну “літати” над хвилями на висоті 1,2 м.

Navier 30. Фото: Navier

За оцінками компанії Navier, судна на підводних крилах забезпечують на 90% більшу ефективність, ніж аналогічні човни того ж розміру, але без додаткового оснащення. Рух забезпечують вбудовані в задню частину повітряних гвинти, які приводять в дію два електродвигуни потужністю 90 кВт.

Всередині кабіни Navier 30. Фото: Navier

Представники Navier стверджують, що переваги електронного приводу на підводних крилах, дають N30 той же запас ходу в 75 морських миль (139 км), який передбачався для N27. Якщо передбачуваний шлях коротший, то користувач може збільшити крейсерську швидкість з 20 вузлів (37 км/год) до максимальної швидкості 35 вузлів (65 км/год).

Navier провів світову прем’єру N30 в Art Basel Miami Beach, перші човни доставлять клієнтам в третьому кварталі 2023 року. При цьому, версія 2023 року розпродана, а 2024-го доступна для бронювання за депозит, який повертається у розмірі $1 000. Navier не вказує ціни, але Forbes повідомляє, що вартість Navier 30 починається з $375 000.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button