Головна / Технології / Новий гуманоїдний робот-пожежник (відео)

Новий гуманоїдний робот-пожежник (відео)

Італійські дослідники з інституту IIT (Istituto Italiano di Tecnologia) успішно протестували нову версію гуманоїдного робота WALK-MAN, який розроблений для допомоги в гасінні пожеж.

WALK-MAN був розроблений в рамках проекту, фінансованого Євросоюзом; у створенні робота брали участь фахівці з Італії, Швейцарії, Німеччини та Бельгії. Проект був запущений в 2013 року, а перша версія робота створена у 2015-м.

Як пише New Atlas, пристрій працює на дистанційному управлінні: робота контролює людина-оператор в спеціальному, оснащеному датчиками костюмі. WALK-MAN повинен бути здатний увійти в будівлю, виявити вогонь і загасити його за допомогою вогнегасника. «Голова» робота обладнана лазерним 3D-сканером та мікрофонами, а також камерами, які транслюють відео оператору в реальному часі.

Нова версія WALK-MAN в довжину досягає 1,85 м і важить 102 кг Поточна модель легше попередньої на 31 кг: відзначається, що в першу чергу це пов’язано з більш компактною верхньою частиною «тіла», виконаної з магнієвих сплавів і композитних матеріалів. При цьому завдяки меншим розмірам і вазі він може швидше пересуватися, краще підтримувати баланс, а також легше проходити, наприклад, через стандартні дверні отвори.

Поліпшення торкнулися і «рук» робота: вони стали легше і більше схожі на людські, тому йому простіше вистачати об’єкти, призначені для використання людьми. Крім того, тепер WALK-MAN може піднімати однією рукою вантаж вагою 10 кг (минула версія могла піднімати однією рукою вантаж вагою не більше 7 кг).

Як повідомляється, в недавньому тесті робот зміг відкрити двері і ввійти в кімнату, виявити та перекрити вентиль, щоб зупинити гіпотетичний витік газу, а також прибрати уламки, що перегороджують шлях, визначити місце розташування вогню і застосувати вогнегасник.

Натхнення: www.popmech.ru