Людина

Невисокі чоловіки частіше виявляють ознаки нарцисизму

Людині складно боротися зі своєю біологією, тому нам залишається лише приймати себе і оточуючих такими, якими вони є. Немає нічого поганого в тому, що ваш партнер значно нижче або вище вас, проте вчені кажуть, що у випадку з невисокими чоловіками варто проявляти обережність. Чому?

Провідний автор роботи Моніка Козловська сказала: “Коли люди не можуть бути фізично грізними, вони можуть компенсувати це психологічно. Низькорослі люди часто мають таку рису характеру, як психопатія. Це проявляється в особливій вимогливості поваги”.

Антуан-Альфонс Монфор via Wikimedia прощання Наполеона з імператорською гвардією 20 квітня 1814 (XIX століття)

В рамках нової роботи вчені досліджували “комплекс Наполеона”. Це владне або агресивне ставлення, яке проявляють невисокі люди, що компенсують недолік зростання.

Автори роботи хотіли з’ясувати, чи існує зв’язок між чоловіками, які вважаються нижче середнього зросту, і проявом особистісних рис «темної тріади» (три особистісні риси: нарцисизм, макіавеллізм і психопатію).

Дослідники опитали 367 чоловіків і жінок, за допомогою анкети, в якій учасникам потрібно було погоджуватися чи ні з такими фразами, як «я схильний маніпулювати іншими, щоб домогтися свого».

За результатами відповідей їм була присвоєна оцінка, яка вказує на те, наскільки сильно у них розвинені риси з «темної тріади». Кожен учасник також повинен був повідомити про свій зріст і вказати, наскільки вони задоволені ним.

У підсумку вчені прийшли до висновку, що люди з низьким зростом (обох статей), які хотіли бути вище, як правило, набирали більш високі бали за всіма трьома рисами «темної тріади». Однак нарцисизм був особливо виражений у чоловіків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button