Всесвіт

Земля і Марс з’явилися з матеріалу внутрішньої частини Сонячної системи

Вчені підтвердили теорію про те, що дві планети сформувалися з матеріалів, які знаходяться всередині нашої Сонячної системи. Це підтверджується й інформацією, яку дослідники отримали за допомогою комп’ютерного моделювання.

Image by Tumisu from Pixabay

Дослідники з’ясували, що Земля і Марс сформувалися з матеріалів, які виникли у внутрішній частині Сонячної системи, лише кілька відсотків будівельних блоків цих двох планет виникли за межами орбіти Юпітера. Група вчених під керівництвом університету Мюнстера (Німеччина) повідомила про ці результати в журналі Science Advances. Це найповніше порівняння ізотопного складу Землі, Марса і незайманого будівельного матеріалу з внутрішньої Сонячної системи.

Деякі з цих матеріалів сьогодні все ще можна знайти в метеоритах в практично незміненому вигляді. Результати дослідження мають далекосяжні наслідки для розуміння процесу формування планет Меркурій, Венера, Земля і Марс.

Приблизно 4,6 млрд років тому, на зорі нашої Сонячної системи, диск з пилу і газів обертався навколо молодого Сонця. Дві теорії описують, як протягом мільйонів років з цього початкового будівельного матеріалу сформувалися внутрішні планети. Згідно зі старішою теорією, пил у внутрішній частині Сонячної системи агломерувалася у все більші шматки, які поступово досягли розміру нашого Місяця. В результаті зіткнення цих планетарних зародків утворилися внутрішні планети – Меркурій, Венера, Земля і Марс.

Теорія заснована на моделях і комп’ютерних симуляціях, спрямованих на реконструкцію умов і динаміки в ранній Сонячній системі; обидві описують можливий шлях формування планет. Комп’ютерне моделювання дозволяє припустити, що ці матеріали з’явилися у внутрішній частині Сонячної системи. Оскільки тіла, що знаходяться в такій близькості від Сонця, майже ніколи не розсіювалися в поясі астероїдів, цей матеріал був майже повністю поглинений внутрішніми планетами і тому не зустрічається в метеоритах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button