Всесвіт

Подивіться на різноманіття тисяч галактик на панорамному знімку “Джеймса Вебба” (фото)

Дослідники представили панорамний знімок, на якому в найдрібніших деталях видно тисячі галактик.

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” зробив одне з перших ширококутних зображень космосу середньої глибини. На новому знімку зображено ділянку неба, відому як Північний полюс екліптики. Зображення охоплює ділянку неба, що відповідає приблизно 2% повного Місяця, але містить тисячі галактик і окремі зірки.

Ширококутне зображення космосу середньої глибини. Зображення: NASA’s James Webb Space Telescope. У максимальному дозволі можна подивитися за посиланням

“Середня глибина” належить до найслабших об’єктів, які можна побачити на цьому зображенні, які мають приблизно 29-ту зоряну величину. Це приблизно в мільярд разів слабкіше, ніж можна побачити неозброєним оком. На зображенні видно тисячі галактик у величезному діапазоні відстаней і часу. Світло від найвіддаленіших з них йшов до Землі майже 13,5 млрд років.

Багато з галактик, що спостерігаються на знімку, виявлені вперше. Крім того, комбіноване зображення показує в нових деталях зірки нашої галактики Чумацький Шлях.

Ділянка ширококутного зображення космосу середньої глибини. Зображення: nasa’s James Webb Space Telescope. У максимальному дозволі можна подивитися за посиланням

Знімок отриманий за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону «Вебба» (NIRCam) і ширококутної камери телескопа «Хаббл» (WFC3). Дослідники використовували фільтри, які разом охоплюють світло з довжинами хвиль від 0,25 до 5 мкн. Зображення включає вісім різних кольорів ближнього інфрачервоного світла, знятих “Веббом”, доповнених трьома кольорами ультрафіолетового та видимого світла від космічного телескопа Хаббл.

Це зображення являє собою частину більш масштабного дослідження, яке охоплюватиме область приблизно в чотири рази більше. Ділянка неба обрана так, щоб “Джеймс Вебб” міг спостерігати його 365 днів на рік. Це дозволить виявляти на рекордних відстанях об’єкти, що змінюються в часі, такі як далекі наднові і яскравий акреційний газ навколо чорних дір в активних галактиках, кажуть автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button