Всесвіт

Подивіться на сяюче скупчення зірок, яке зняв «Хаббл» (фото)

Зірки кульового скупчення NGC 6440 показали на новому зображенні космічного телескопа «Хаббл». Цей кластер знаходиться на відстані близько 28 000 світлових років від Землі в сузір’ї Стрільця.

Кульові скупчення, такі як NGC 6440 — майже сферичні, щільно «упаковані» скупчення зірок. Зазвичай вони розташовані на околицях галактик і містять від сотень тисяч до мільйонів зірок. Відстань між ними, в середньому, становить один світловий рік. Однак, як відзначають в НАСА, вони можуть розташовуватися дуже близько один до одного — як Нептун до Сонця. У космічних масштабах це дуже мало.

Фото: NASA, ESA, К. Палланка та Ф.Ферраро (Болонський університет) та м. ван Керквейк (Університет Торонто). Обробка: Г. Кобер (NASA / Католицький університет Америки)

Дані, використані для створення цього зображення, астрономи отримали з п’яти різних програм спостереження «Хаббла». Чотири з них вивчають властивості пульсарів. Пульсари – це сильно намагнічені обертові нейтронні зірки, які випромінюють промінь електромагнітного випромінювання. Для землян цей промінь виглядає як короткий спалах або імпульс.

Зазвичай пульсари обертаються дуже швидко. Згідно з дослідженнями, найшвидший пульсар обертається зі швидкістю 716 оборотів в секунду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button