Всесвіт

Розширення Всесвіту виміряли за допомогою каталогу з 56 000 галактик

Дослідники склали карту з відстанями до 56 тис. галактик. Це найбільший у світі каталог.

Астрофізики з Гавайського університету в Маноа зібрала найбільшу в історії добірку високоточних даних про відстані до галактик під назвою Cosmicflows-4. За допомогою восьми різних методів вони виміряли відстані до 56 тис. галактик.

Існує кілька способів вимірювання відстаней до галактик. Як правило, окремі дослідники зосереджуються на якомусь одному з них. У новій роботі вчені агрегували дані окремих спостережень з попередніх робіт і власний аналіз, виконаний двома методами.

Галактики є будівельними блоками Всесвіту, кожна з яких складається з декількох сотень мільярдів зірок. Галактики крім найближчих, пов’язаних гравітаційними силами з Чумацьким Шляхом, рухаються геть, тим швидше, чим далі вони знаходяться, що є наслідком розширення Всесвіту, що почалося в момент Великого Вибуху. Вимірювання відстаней галактик укупі з інформацією про їх швидкості далеко від нас визначають масштаб Всесвіту і час, що минув з моменту її народження, пояснюють автори роботи.

Оскільки галактики були ідентифіковані як окремі від Чумацького Шляху сто років тому, астрономи намагалися виміряти відстані до них у всі часи. Тепер, об’єднавши наші більш точні і численні інструменти, ми можемо вимірювати відстані до галактик, а також відповідну швидкість розширення Всесвіту і час, що минув з моменту народження Всесвіту, з точністю до декількох відсотків. Брент Таллі, співавтор дослідження з Гавайського університету в Маноа

На основі вимірювань дослідники оцінили значення постійної Хаббла. Її величина визначає швидкість розширення Всесвіту. Дані про 56 тис. галактик говорять про те, що Всесвіт розширюється зі швидкістю 75 км/сек на 1 Мпк (3,26 млн світлових років). При цьому похибка вимірювань становить близько 1,5%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments