Відео

Подивіться, як змінювалася Земля за 100 млн років на найдетальнішій карті (відео)

Дослідники створили детальну геологічну модель зміни земної поверхні.

Група дослідників розробила найдетальнішу на сьогодні модель геологічних змін на Землі. Використовуючи структуру, що включає геодинаміку, тектонічні та кліматичні сили з поверхневими процесами, вчені побудували динамічну модель, яка показує зміни з роздільною здатністю до 10 км і кадрами по мільйону років.

Моделювання зміна Землі. Відео: University of Sydney

Дослідження вперше з такою високою точністю показує, як сформувалися сучасні геофізичні ландшафти і як змінювався вигляд Землі за мільйони років. Крім того, моделювання вперше враховує, як мінеральні відкладення, сформовані на поверхні материків, за допомогою вітру і річок несуться в океан і впливають на подальші процеси.

Вчені створили модель Global Scalable Paleo Landscape Evolution (скорочено goSPL). Вона охоплює динаміку атмосфери, гідросфери, тектонічних плит і мантії планети. Для дослідження goSPL поєднується з моделями минулого глобального клімату та реконструкціями історичної тектоніки плит. Кілька сотень комп’ютерних процесорів розрахували зміну Землі за останні 100 мільйонів років.

Моделювання ерозії. Відео: University of Sydney

Дослідники вважають, що нова модель дозволить вченим перевірити різні теорії щодо того, як поверхня Землі буде реагувати на зміну клімату і тектонічні сили, крім того, вона допоможе прогнозувати можливі майбутні зміни. Переоцінка вплив перенесення порід в океан допоможе краще датувати скам’янілі відкладення минулих епох.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button