Технології

Подивіться, яким буде найглибший і найдовший тунель у світі (відео)

Тунель Фемарнбелт відкриється 2029 року і, як очікується, буде експлуатуватися щонайменше 120 років.

Наразі в Європі будують амбітний підводний автомобільний і залізничний тунель, що зв’яже Німеччину та Данію. Його назвали Фемарнбелт (Fehmarn Belt). Він перетне 18-кілометрову ділянку Балтійського моря.

Тунель будують компанії Femern A/S, Ramboll, Arup і TEC. Планується, що це буде найдовший занурювальний тунель у світі та найглибший у світі підводний тунель з автомобільним і залізничним рухом.

Він з’єднає міста Родбіхавн у Данії та Фемарн у Німеччині. Тунель стане найкоротшим маршрутом між Скандинавією і рештою Європи. Мандрівникам запропонують або здійснити семихвилинну поїздку поїздом, або 10-хвилинну поїздку автомобілем, щоб перетнути. Зараз, щоб дістатися з Данії до Німеччини потрібно мінімум 45 хвилин на поромі.

Для будівництва тунелю знадобиться 360 000 тонн арматури, що майже в 50 разів перевищує вагу металевої конструкції Ейфелевої вежі. Площа будівельного майданчика на датській стороні дорівнює 373 футбольним полям. Загалом із дна моря було витягнуто близько 12 млн кубічних метрів ґрунту.

Сам занурювальний тунель складається з 79 стандартних і 10 спеціальних секцій. Кожна зі стандартних важить близько 73 000 тонн, має довжину 217 м, ширину 42 м, і висоту 10 м.

Секції тунелю відливають на суші, потім доставляють на місце за допомогою баржі. Потім їх занурюють і герметизують на морському дні на глибині до 40 м.

Бюджет тунелю Фемарнбелт наразі становить близько 8,4 млрж данських крон (приблизно 1,2 млрд доларів США). Король Данії Фредерік X нещодавно відкрив першу секцію тунелю під час спеціальної церемонії.

Очікується, що будівництво тунелю Фемарнбелт завершиться 2029 року. Його експлуатуватимуть, як мінімум, 120 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button