Всесвіт

Подивіться на 3D-модель Стовпів Творіння: це найдетальніша візуалізація (відео + фото)

Нова візуалізація допомагає глядачам зрозуміти, як два потужні космічні телескопи працюють разом, щоб створити повніший і детальніший портрет стовпів.

У 1995 році космічний телескоп НАСА “Габбл” прославив Стовпи Творіння в Туманності Орла, вразивши світ своєю красивою і загадковою фотографією.

Наразі НАСА представило нову 3D-візуалізацію цих величних космічних структур, використовуючи дані телескопів “Габбл” і “Джеймс Вебб”. Це найдокладніший багатохвильовий фільм про зоряні хмари.

Фільм дає змогу глядачам побачити тривимірні структури стовпів. Відео ґрунтується на даних спостережень з наукової статті під керівництвом Анни Маклауд, доцента Даремського університету у Великій Британії. Маклауд також була науковим консультантом проєкту.

“Дані “Вебба” в поєднанні з даними “Габбла” дали нам змогу побачити стовпи більш детально”, – сказав Грег Бекон, керівник виробництва зі STScI.

Нова візуалізація допомагає глядачам зрозуміти, як два потужні космічні телескопи працюють разом, щоб створити більш повний і детальний портрет стовпів. “Габбл” бачить об’єкти, що світяться у видимому світлі за високих температур. Інфрачервоний зір “Вебба”, який чутливий до більш холодних об’єктів, проникає крізь пил і показує зірки всередині стовпів.

Додатково, нова візуалізація включає 3D-друковану модель Стовпів Творіння. Модель чотирьох стовпів, використаних у візуалізації, було адаптовано у формат файлу STL, щоб глядачі могли завантажити та роздрукувати її на 3D-принтерах.

3D-модель Стовпів Творіння. Фото: Лія Хустак (STScI), Ральф Кроуфорд (STScI), Всесвіт навчання НАСА


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button