Технології

У Китаї побудують завод по клонуванню тварин

У китайському місті Тянцзінь влада збирається побудувати найбільшу в світі фабрику, де будуть клонувати собак, корів і коней, повідомляє комітет управління Тяньцзінської зони економічного і технічного розвитку.

f04d916d6c889dd92d84612e234b2815
Підприємство, в будівництво якого передбачається інвестувати 200 мільйонів юанів (31,3 млн доларів США), буде включати в себе лабораторії, центр клонування, банк генів і виставковий зал.

Зведенням об’єкта займеться Yingke Boya Gene Technology (Tianjin) Ltd – “дочка” найбільшої компанії Boyalife Group Ltd, що спеціалізується на біомедицині та використанні стовбурових технологій. Перед фабрикою поставлять завдання клонувати тварин для поліпшення ситуації з тваринництвом.

Будівництво основного корпусу заводу вже розпочато. Передбачається, що частина продукції фабрики буде виставлятися на продаж.

Як заявив голова групи Boyalife Сюй Сяочунь, в проектну потужність заводу закладено виробництво 100 тисяч ембріонів корови в рік, що вирішить проблему дефіциту яловичини на внутрішньому ринку.

Компанія Yingke Boya Gene Technology (Tianjin) Ltd спільно з південнокорейською Sooam Biotech Research Foundation вперше клонувала собаку. Спільна робота почалася в 2014 році. Першим її продуктом стали троє чистокровних цуценят тибетського мастифа. Компанія повідомила, що клонувала 550 службових собак, призначених для виконання спеціальних завдань на митниці і в аеропортах.

Для довідки
Клонування – поява природним шляхом або отримання кількох генетично ідентичних організмів шляхом безстатевого (у тому числі вегетативного) розмноження. Першим ссавцем, успішно клонованим з клітини дорослої особини, в 1996 році стала вівця на прізвисько Доллі. Пізніше були проведені успішні експерименти по клонуванню різних ссавців з використанням ядер, взятих з дорослих соматичних клітин тварин (миші, коза, свиня, корова).

У 2004 році американці почали комерційне клонування кішок, а в квітні 2008 року південнокорейські митники приступили до дресирування семи цуценят, клонованих з соматичних клітин кращого корейського розшукового пса породи канадський лабрадор-ретрівер. Китайська фірма BGI проводить в промислових масштабах клонування тварин для медичних досліджень.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button