Технології

Американці винайшли покриття для сонячних панелей, яке розтоплює лід і сніг

Покриття, розроблене американськими дослідниками, ефективно розтоплює лід і сніг при температурах до -35 градусів за Цельсієм. Покриття виготовлене з використанням тригліцеридної олії. Винахід випробували на сонячній електростанції на Алясці, пише PV-magazine.

Американські дослідники розробили покриття, що ефективно забезпечує багаторазове пасивне танення снігу та льоду на сонячних електростанціях у широкому діапазоні мінусових температур.

Незабаром вчені планують провести більш розширені експерименти, де покриття буде перевірено протягом кількох років на сонячних панелях.

Покриття товщиною 50 мкм складається з оптично прозорої поверхні, яка демонструє як надзвичайно низьку адгезію на поверхні льоду, так і міцність. Її виготовили з використанням розчину середньоланцюгової тригліцеридної олії (MCT) для пластифікації двох поширених промислових полімерних полівінілхлоридів, відомих як MC2 і MC6, відповідно.

Рішення були протестовані на фотоелектричній системі Аляски у Фербенксі взимку 2019 та 2020 років. Кут нахилу установки – 45 градусів і всі 16 модулів, використаних для експерименту, були оснащені мікроінверторами. Рішення MC2 і MC6 були застосовані до поверхні модуля та каркаса.

Дані про танення снігу були зібрані за допомогою дослідницької камери – за лічені хвилини MC2 і MC6 показали прискорене танення снігу, порівняно з контрольною панеллю без покриття. Панелі без покриття, навпаки, залишалися повністю покритими снігом та льодом протягом періоду випробувань і майже не генерували електроенергію.

Науковці підкреслили, що технологія покриття здатна діяти на різні типи снігу та льоду, і може бути застосована до встановлених на будівлях фотоелектричних панелях. Очікується, що матеріальні витрати на покриття будуть досить низькими – менше ніж 1 долар за квадратний метр.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button