Земля

Поховання і стародавні некрополіси: на півночі Франції знайшли військове кладовище галлів (фото)

У французькому селі археологи виявили військове поховання галлів залізного віку, що сусідить з окопами початку XX століття, які були вириті під час Першої світової.

inrap.fr

Групі вчених-археологів з Національного інституту охоронних археологічних досліджень (Inrap) Франції вдалося відкопати частину некрополя залізного віку, який був зруйнований за часів Першої світової війни. Кладовище розташоване в Пікардії, селі Мерсен-Е-У, і датується V-IV століттями до нашої ери: більшість воїнів у похованні, ймовірно, були членами Галльської громади.

План знайденої частини кладовища inrap.fr червоні позиції-могили; блакитні – огорожі; сірі – сліди снарядів і окопів

Всього археологи виявили 11 поховань (2 були до того ж з огорожею). Могили вириті в регулярному порядку. 10 померлих поховали за стандартним обрядом, а ось одного — кремували. Підозрюється, що це має бути пов’язано або з його статусом, або з причиною смерті, або з походженням.

У некрополі лежали 6 чоловіків, 3 жінки і дівчинка 7-9 років: всі були поховані в одязі і з керамікою і їжею в головах. За традицією в могили клали свинину, козлятину і предмети побуту, що належали померлому.

У жіночих могилах знайдені прості браслети і фібули, а також наряди. У дитячій – намисто і браслет

Поховання дівчинки-галла inrap.fr

Окоп і пошкодження, що залишилися від першої світової війни, трохи зруйнували поховання.  “Військовим” кладовище вважається, оскільки в могилі кожного чоловіка знайшли мечі, кинджали і наконечники для списів, що незвично для Галлів тих часів — основні війни трапилися ще в VI столітті до н. е.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button