Земля

У Греції знайшли кам’яні знаряддя, виготовлені близько 700 000 років тому

Археологи знайшли найдавнішу стоянку гомінідів на території Греції. Про відкриття повідомляє Міністерство культури і спорту країни.

Грецькі археологи повідомили про унікальні відкриття, зроблених під час проведення розкопок в районі Мегалополіса. На території буровугільного рудника знайдено п’ять ділянок, пов’язаних з древніми гомінідами, що жили на території сучасної Греції в різний час.

Найстарші зі знахідок попередньо датуються епохою нижнього палеоліту (близько 700 000 років тому) і є найдавнішим пам’ятником, пов’язаним з гомінідами, на території Греції. Вони були розташовані на глибині 70 м від поверхні і містили кам’яні знаряддя і останки вимерлих тварин. Серед них — гігантський олень, гіпопотам, носоріг і слон.

Череп оленя, знайдені на стоянці Kyparissia 4 (зроблені близько 700 000 років тому). Зображення: YPPOA

Дослідники припускають, що ці предмети були зроблені Homo antecessor, видом гомінідів, які існували в той період в інших частинах Європи. Вважається, що вони були останнім спільним предком сучасних людей і неандертальців, після якого шляху розвитку двох видів розійшлися. При цьому археологи підкреслюють, що оскільки останки людей поки не знайдені, приналежність знарядь Homo antecessor — це тільки гіпотеза.

Кам’яні знаряддя, знайдені на стоянках Kyparissia 4 (зроблені близько 700 000 років тому) і Choremi 7 (близько 280 000 років тому). Зображення: YPPOA

На меншій глибині в тому ж районі були знайдені пам’ятники пізніших епох. Серед них, наприклад, кам’яні знаряддя і останки гіпопотама зі слідами порізів на кістках, залишені близько 450 000 років тому. Інша стоянка, вік якої приблизно на 50 тис. років менше, демонструє перехід до нової техніки виробництва кам’яних знарядь. А средньопалеолітична стоянка (близько 280 тис. років тому) показує зміна фауни: тут вже відсутні кістки великих тварин і переважають останки оленів.

Дослідники вважають, що в епоху льодовикових періодів територія мегалополіса могла служити південним «притулком» для древніх предків людини. В цей час на території регіону розташовувалося мілководне озеро, яке могло залучати гомінідів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button