Земля

Пояснено появу загадкового шуму по всій Землі

Вчені виявили один з найбільших підводних вулканів, визначивши джерело загадкової сейсмічної активності, яка була зареєстрована в листопаді 2018 року між Мадагаскаром і східним узбережжям Африки. Його висота над рівнем дна становить 0,8 кілометра. Про це повідомляється в прес-релізі на Live Science.

Гул, який звучав на одній наднизькій частоті, був зафіксований сейсмографами по всьому світу. Зазвичай сейсмічні хвилі реєструються на декількох частотах. Крім того, вчені не виявили ознаки активності, яка характерна для землетрусів. При цьому острів Майотта зрушився на кілька сантиметрів на південний схід.

Дослідники пояснили феномен народженням нового підводного вулкана, розташованого в 50 кілометрах від східного узбережжя острова. На користь цієї версії також говорило те, що місцеві жителі з середини минулого року майже кожен день відчували слабкі поштовхи, чия кількість досягла 1800. У травні 2018 року стався сильний землетрус магнітудою 5,8, який став одним з найбільших в регіоні.

Геологи проаналізували дані сейсмометрів, розташованих на глибині поблизу джерела сейсмічної активності. Виявилося, що глибоко під дном, знаходиться велика магматична камера, в якій міститься близько п’яти кубічних кілометрів магми. Гул пов’язаний з виходом магми з камери, в результаті чого відбувається опускання земної кори. Відомо, що за останній рік Майотта опустилася на 13 сантиметрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button