Наука

Показано, що вживання перцю чилі, можливо, здатне продовжувати життя

Попередні дослідження показали, що вживання в їжу перцю чилі, ймовірно, здатне знизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань і раку.

Image by Free-Photos from Pixabay

Робота опублікована в Scientific Sessions і незабаром буде представлена на наукових сесіях Американської кардіологічної асоціації. Проведені раніше дослідження показали, що вживання перцю чилі може нести протизапальний і протипухлинний ефекти, а також регулювати рівень цукру в крові. Це обумовлено змістом в перцю капсаїцину – алкалоїду, пекучого на смак.

Вчені вирішили перевірити вплив вживання в їжу чилі на смертність від серцево-судинних захворювань. Для цього вони проаналізували інформацію про здоров’я і харчування 570 762 людей зі США, Китаю, Італії і Ірану. Дані взяли з провідних світових баз з охорони здоров’я. Поміж іншого бази містили інформацію про вживання в їжу перцю чилі.

Дослідники прийшли до висновку, що ті люди, які регулярно включали у свій раціон перець чилі, мали на 26 відсотків нижчий ризик померти від серцево-судинних захворювань і на 23 відсотки – від раку. Більш того, відносне зниження смертності з інших причин у них також спостерігалося – і склало 25 відсотків.

Втім, поки вчені не поспішають робити остаточних висновків. Щоб точно визначити, чи дійсно чилі став причиною зниження смертності, потрібні додаткові дослідження. На вивчення впливу перцю чилі, крім цього, вплинули дані по вживанню його у досліджуваних осіб, оскільки хтось їв його в великих кількостях, хтось – в менших.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button