Земля

Найбільший айсберг в світі може зіткнутися з населеним островом

Вчені з Великобританії помітили, що найбільший айсберг у світі направляється в сторону населеного острова. Він може нашкодити природі й порушити екосистему на роки вперед.

Image by Andrea Spallanzani from Pixabay

Найбільший у світі айсберг направляється прямо до субантарктичного острова Південна Джорджія, де він може нашкодити місцевій дикій природі.

На супутникових знімках видно, що айсберг прямує на північний схід в напрямку британського острова. Як пояснила Британська антарктична служба (BAS) в своєму прес-релізі, гігантський шматок льоду, якщо він досягне острова, порушить життя місцевих диких тварин, в тому числі тюленів і пінгвінів.

Айсберг відірвався від крижаного шельфу Ларсен С ще в 2017 році, це найбільший в світі айсберг, його площа 4850 квадратних кілометрів. Відтоді, як айсберг потрапив в океан, він трохи зменшився, але все ще є дуже великим: його довжина становить 158 км, а ширина – 48 км. Глибина A-68 становить менше 200 м – це значить, що він може нашкодити морському дну мілководного шельфу.

Хоча супутникові знімки показують, що A-68 знаходиться на шляху до Південної Джорджії, айсберг ще може змінити курс. Дослідники також припускають, що айсберг може зробити петлю і різко повернути на північний захід. У цьому випадку він потрапить в теплі води і почне поступово розпадатися.

Однак вчені попереджають, що айсберг може розчавити морських істот, що живуть на дні, що ще більше порушить екосистему. За словами професора Герайнт Тарлінга з Британської антарктичної служби, воно зможе згодом відновитися, але є побоювання, що айсберг застрягне біля берегів острова на десять років. «І це буде мати велике значення не тільки для екосистеми Південної Джорджії, але і для її економіки».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button