Наука

Ін’єкції штучних нейронів знизили частоту епілептичних припадків на 90%

Дослідники представили результати першої фази клінічних випробувань використання нейронів, вирощених в лабораторії, для лікування епілепсії. Ін’єкції знизили частоту нападів більш ніж на 90%.

Дослідники з біотехнологічної компанії Neurona Therapeutics представили перші результати клінічних випробувань препарату NRTX-1001. Засіб для клітинної терапії було перевірено для лікування двох пацієнтів. Результати показали, що введення в мозок препарату знижує частоту виникнення судом на 90%.

Для проведення дослідження були відібрані два пацієнти, які не піддавалися альтернативному лікуванню. В середньому у цих хворих спостерігалося 32 і 14 нападів щомісяця, при цьому лікування за допомогою традиційних протиепілептичних засобів не допомагало жодному з них. В якості можливих варіантів лікування лікарі розглядали лобектомію або абляцію для видалення скроневої частки мозку.

До проведення незворотної процедури, яка могла істотно погіршити якість життя в майбутньому, дослідники спробували використовувати для лікування клітинний препарат NRTX-1001. Ця ін’єкція в мозок містить висококонцентровану дозу вирощених в лабораторії гальмівних нейронів, отриманих з ембріональних стовбурових клітин людини. Він знижує загальний потенціал дії і в кінцевому підсумку запобігає судомам.

Протягом одного року лікування NRTX-1001 у першого пацієнта, у якого раніше було 32 напади на місяць, кількість нападів на місяць скоротилося на 95%. Тоді як у другого пацієнта (14 нападів на місяць) зниження склало більше 90%. Дослідники повідомляють, що ефект від введення препарату зберігався протягом тривалого часу.

Епілепсія розвивається через дисбаланс між збудливою і гальмівною активністю нейронів. Збудливі нейрони збільшують потенціал дії і сприяють швидкому потоку інформації від одного нейрона до іншого. Гальмівні нейрони запобігають передачі сигналів, знижують потенціал дії і запобігають гіперактивності мозку. Дисбаланс між двома цими типами може проявлятися у вигляді судом, втрати пам’яті і інших порушень в роботі мозку.

Попередні дослідження показали, що існуючі протиепілептичні препарати неефективні приблизно в 30% випадків. Дослідники сподіваються, що в разі підтвердження ефективності препарату в подальших клінічних випробуваннях на інших пацієнтах, клітинна терапія зможе допомогти повернути нормальну якість життя всім пацієнтам з епілепсією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button