Поради

Поліграфія: що краще офсетний чи цифровий друк?

Технологія, при якій можливе отримання відтисків в друкованій машині з використанням змінної друкарської форми, називається цифровий друк. Управління кожним циклом відбувається через комп’ютер видавничої системи.

1-09-02-2017-600-312

За допомогою такого виду друку, можна побачити зображення безпосередньо з представлених їх на стадії додрукарського числового масиву (файлів).

Цифровий друк від http://www.fastprint.ua/ дозволяє отримати кольорові і чорно-білі відбитки, дуже високої якості. Такий друк застосовують при виготовлення буклетів, візиток, а також листівок, плакатів, листівок і запрошень.

Основна відмінна риса цифрового друку від офсетного, полягає в тому, що цифровий дає можливість отримати пробні відбитки. Хоча такий варіант не може замінити кольоропробою.

Формат А3, максимальний для друку, а ось мінімальний – будь-який. Щоб досягти рентабельності випуску кількість роздрукованого матеріалу не повинна бути менше 300 відбитків у форматі А3.

Перевага цифрового друку перед офсетним, це швидкість виготовлення готової продукції.

Не дивлячись на позитивні характеристики, вона володіє рядом істотних недоліків. Головний з них той, що друк проводиться тільки на гладкому папері, а офсетний та більшу частину дизайнерських паперів, використовувати не можна.

Основні позитивні характеристики цифрового друку:

— відмінна якість друку;

— висока швидкість виготовлення;

— можливо використовувати при виробництві матеріалу маленького тиражу.

Недоліки:

— використання тільки крейдованого паперу і кілька видів дизайнерської;

— збільшується собівартість великих тиражів.

Офсетний друк — найпоширеніший спосіб друку, який використовує кожна друкарня. Даний вид друку відрізняє від інших видів дуже високою якістю. При такому друку, фарба з гнучкої друкованої форми подається шляхом тиску на еластичну поверхню гумового полотна, а потім на будь-який матеріал для друку.

1-09-02-2017-600-400

Такий спосіб дозволяє друкувати продукцію, не тільки в 1-2-3 фарби типовими CMYK-фарбами або Pantone, але і дає можливість повнокольорового друку в чотири фарби. Більше того, допускає друк додатковими фарбами – «золотом», «сріблом» і вживати лаки — офсетний, водно -дисперсійний або УФ-лак.

Суттєвою особливістю друку, з використанням офсету, є те, що можна застосовувати папір будь-яких типів: офсетний, газетний, дизайнерський (льон, вельвет та інше), крейдований, картон, ластик і навіть вініл. Щільність матеріалу може коливатися від 45 г/м.кв до 250-300 г/м.кв.

Навіть модифіковані друкарські машини офсетного типу, засновані на одному і тому ж технологічному принципі. Конструкція такої машини, досить складна, тому її ціна варіюється від сотень тисяч доларів до декількох мільйонів. У зв’язку з цим друк малих тиражів, з використанням такого типу машин, не вигідний. Але якщо обсяг збільшити до певної кількості відбитків, то вартість одного примірника буде меншою. Отже, рентабельність друкарської машини офсетного типу залежить від розміру тиражу.

Підготовка перед друком дуже складна і тривала процедура, але сам процес, займає порівняно невеликий час. Варто зазначити, що рентабельність, такої машини, забезпечить тираж, мінімум 500 відбитків формату А3.

Можна виділити цілий ряд позитивних якостей офсетного друку:

— висока якість;

— можливість використання різних типів паперу і широкого спектру післядрукарської обробки;

— випуск великих тиражів за мінімальний час;

— здешевлення виробництва за збільшення тиражу.

Не дивлячись на велику кількість переваг, даний вид друку має деякі проблеми:

— при друку на офсетній машині необхідна додрукарська обробка (кольоропроба, створення форм, підготовка преса, друк форм, кольоробалансування), отже, виконати термінове замовлення неможливе;

— друк малих тиражів нерентабельний, так як додрукарська підготовка підвищує вартість;

— неможлива персоніфікація і нумерація даних;

 

Кнопка «Наверх»
Закрыть