Всесвіт

В нашій Галактиці виявлена «прихована» чорна діра

Дослідники з Японії дійшли висновку, що поряд із залишками наднової W44, розташованими на відстані 10 тис. світлових років від нас, може перебувати “прихована” за хмарою міжзоряного газу чорна діра. З прес-релізом дослідження можна ознайомитися на сайті Нобеямської радіообсерваторії.

08f6652f07421539dd59025c6b1feb53

Відкриття зробили астроном Масая Ямада і його колеги. Вони використовували розташований у Чилі телескоп ASTE, а також радіотелескоп японської обсерваторії Нобеяма. Фахівці вивчали молекулярні хмари навколо залишків загиблої зірки. Експерти звернули увагу на дивну поведінку хмари міжзоряного газу. Цей об’єкт, що отримав назву «Куля», рухається проти обертання нашої Галактики і має величезну кінетичну енергію. Швидкість руху «Кулі» становить приблизно 120 км/с.

©The National Astronomical Observatory of Japan

Вчені запропонували дві гіпотези, що пояснюють феномен: обидві вони пов’язані з активністю гіпотетичної чорної діри. Так, дослідники вважають, що розташована поблизу чорна діра могла притягнути до себе хмару газу, яка утворилася після вибуху наднової. У цьому випадку маса чорної діри може становити 3,5 маси Сонця. Другий варіант припускає, що таємничий об’єкт рухається крізь газову хмару, а його маса може досягати 36 сонячних мас.

Зрозуміти, яка ж з гіпотез вірна, допоможуть подальші дослідження. Зазначимо, що сама методика пошуку чорних дірок по руху речовини в молекулярних хмарах може допомогти виявити безліч інших чорних дір, про існування яких ми навіть не здогадуємося. Варто сказати, що зараз можна більш або менш достовірно судити лише про приблизно 60 чорних дір Чумацького Шляху. Це при тому, що, на думку експертів, у нашій Галактиці може перебувати близько одного мільярда таких об’єктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button