Всесвіт

Політ космонавтів до Марса визнали смертельно небезпечним

До моменту запуску пілотованої місії на Марс дослідження Сонячної системи може стати смертельно небезпечним заняттям, стверджують американські вчені. Уже зараз почався період низької сонячної активності, через що учасники пілотованої місії на Марс, яким належить провести в космосі більше року, піддадуться більш сильному радіоактивному опроміненню, ніж було прийнято вважати раніше. Плани землян з відправлення пілотованих місій на Марс і до астероїдів можуть бути зірвані, повідомляється в статті, опублікованій в журналі Space Weather.

foto_cikavosti_24.10.2014-08_resized

Сонячну систему пронизує космічне випромінювання (частинки високих енергій, найбільш небезпечні для людського організму). Вони можуть пошкодити обладнання і викликати незворотні зміни в людській ДНК. Магнітне поле Сонця захищає людей від більшої частини цієї радіації, але потужність цього «щита» коливається протягом 11-річного сонячного циклу. Останній пік активності нашого світила – сонячний максимум – був аномально слабким, і ефективність магнітного поля зірки знизилася. Магнітне поле Землі захищає людей на її поверхні, а також на МКС, але ослаблення активності Сонця може зіграти поганий жарт з тими, хто відправляється за межі земної орбіти, переконані американські вчені.

Читайте також: Перші колоністи Марса почнуть вмирати на 68-й день

[ads1] Щоб спрогнозувати рівень радіаційного випромінювання в поточному періоді сонячної активності, Нетан Швадрони (Nathan Schwadron) і його колеги використовували показання приладів Місячного орбітального зонда (Lunar Reconnaissance Orbiter) НАСА. Якщо прогнозований рівень радіації перевищить встановлену норму на 3 відсотка, агентство не стане піддавати астронавтів ризику передчасної смерті від ракових захворювань. Вчені з’ясували, що до 2020 року в ході польоту до Марса жінки-астронавти отримають більшу дозу радіації вже на 250 день, проведених в космосі, а чоловіки – приблизно на 350-й день.

Політ до Марса (якщо повертатися на Землю) займе як мінімум рік, і майже стільки ж часу вимагатиме запланована на 2020-ті роки висадка на астероїд. Таким чином, досвідченим астронавтам, які вже піддавалися впливу космічної радіації, не можна буде брати участь в цих місіях без ризику для життя.

Ситуацію могла б врятувати щільніша алюмінієва обшивка космічних кораблів, але це рішення збільшить їх масу до неприпустимих меж. З нинішнім рівнем розвитку енергетики вони не долетять до мети. Обійти проблему може допомогти інший підхід до відбору астронавтів: шукати більш генетично стійких до радіації індивідів і давати їм нові лікарські препарати, що пом’якшують вплив випромінювання на організм.

Натхнення: rusevik.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button