Різні цікавинки

Поняття і принципи лазерної епіляції

foto_cikavosti_14.07.2014-03Лазерне випромінювання певного спектру в естетичній медицині використовується для придушення росту волосся. Лазерні промені проникають у шкіру і накопичуються пігментом шкіри – меланіном, в результаті світлова енергія перетворюється на теплову, нагріває і руйнує волосяні фолікули.

Для епіляції використовується світло, діаметр світлової плями може досягати 18 мм, при цьому шкіра людини не пошкоджується, лазер діє тільки на волосяні цибулини, розташовані в дермальному шарі шкіри. Одним спалахом можна обробити досить велику ділянку, що в порівнянні з електроепіляцією, коли потрібно «прицілюватися» до кожної волоссіні, виявляється швидше і ефективніше.

Лазерна епіляція – переваги

Згідно багаторічній практиці і клінічних досліджень видалення волосся лазером є безпечним і ефективним методом, зруйновані волосяні цибулини не відновлюються. Технологія дозволяє надійно вирішити проблему гірсутизму і небажаного волосся, особливо у людей з товстими і темним волоссям, сиві, тонкі волоски складніше піддаються епіляції.

Випромінюванню піддаються ті волосяні фолікули, які знаходяться в стадії активного росту, тому після першої процедури знищується близько 20-30% всього волосся. Це обумовлює необхідність повторного здійснення лазерної терапії, яку проводять через деякий час, коли залишені цибулини вийдуть зі «сплячого» стану. Так, за кілька курсів можна домогтися значного або повного видалення волосся на різних ділянках тіла.

Види лазерів і їх особливості

Лазерні технології видалення волосся мають на увазі використання т.зв. червоного випромінювання. Воно поглинається меланіном, але не викликає жодних змін у структурі білків, ліпідів, нуклеїнових кислот, тобто не є мутагенним.

Використовувані в косметології та медицині лазерні установки працюють за однаковими принципами, але можуть відрізнятися по довжині хвилі, розміром світлової плями, потужності, тривалості імпульсу.

Випромінювання лазера може викликати фотомеханічне пошкодження фолікула (внаслідок швидкого розширення тканини під час нагрівання) і фототермічне руйнування цибулини (супроводжуване коагуляцією, випаровуванням або карбонізацією тканин).

Загибель волосяного фолікула може викликатися:

– коагуляцією судин, які живлять цибулину волоса;
– загибеллю фолікулярного епітелію;
– порушеннями в ростових клітинах цибулини.

Розглянемо найбільш затребувані і вивчені види лазерів:

Рубіновий. Випускає червоне випромінювання, довжина хвилі 694 нм, максимально поглинається пігментом шкіри. Тривалість імпульсу – 3 мс, потужність 40-60 Дж / см ?, частота імпульсу 1 Гц. Не досить ефективний для епіляції світлого волосся, не застосовується на смаглявої шкірі. Добре видаляє темне волосся у осіб з I-III типом шкіри по Фіцпатріку, світлі й руді волоски, в тому числі у пацієнтів із засмагою і шкірою IV-V типів, не видаляються. Рубінові лазерні установки вважаються застарілими і практично не застосовуються.

Олександритовий лазер. Довжина хвилі генерується випромінювання – 755 нм. Воно мінімально поглинається клітинами крові і максимально – меланіном волосяного фолікула. Тривалість імпульсу – 0,25-300 мс, частота повторення – 10 Гц при потужності світлового потоку 100 Дж / см ?. Ідеальний пристрій для лазерної епіляції світлих і тонких волосся, обмеження по I-IV типам шкіри. Згідно з даними Goldberg, результативність лазерної терапії після першого сеансу складає 66% через місяць після обробки, через 3 місяці – 27%, через 6 місяців – 4%. Олександритовий лазер визнаний одним з найбільш ефективних і швидких.

Діодний лазер. Пристрій випускає невидимий спектр випромінювання з довжиною хвилі 810 нм в середній області поглинання пігментом шкіри людини. Імпульс триває 5-30 мс, частота становить 2 Гц, потужність потоку – 60 Дж / см ?. Лазерна терапія за допомогою цього типу обладнання неефективна щодо світлих і рудого волосся, а також в осіб зі смаглявою і засмаглою шкірою (типів IV).

Nd: YAG лазер. Працює на алюмо-ітрієвому гранаті і використовується в естетичній медицині для видалення татуювань. Лазерне випромінювання генерується на основі переходів іонів неодиму (Nd3 +), що знаходяться в алюмо-ітрій-гранатових кристалах (yttrium-aluminium garnet – YAG). Довжина хвилі становить 1064 нм, вона знаходиться в інфрачервоному спектрі, проникає в глибокі шари шкіри, практично не поглинаючись її верхніми структурами. Тривалість імпульсу – 0,25-300 мс, потужність світлового потоку досягає 600 Дж / см ?. Лазер може використовуватися для пацієнтів з будь-яким типом шкіри по Фіцпатріку, в тому числі III-IV, і у клієнтів з засмаглою шкірою. Однак світле волосся він не видаляє.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button