Поради

Поради тим, хто бажає придбати техніку для підтримки оптимальних кліматичних умов в приміщенні

Вибираючи кондиціонер поміж великого їх розмаїття, дуже легко збитись з пантелику. Але в дійсності це куди простіше, ніж здається. Розібравшись у цьому питанні, зразу стане зрозуміло, на що слід звертати увагу, та як одинакові функції називають різними термінами.

вибрати кондиціонер

Види пристроїв

Для житлових помешкань підходять три види кондиціонерів:

  1. Підлогові, зроблені з поєднанням в корпусі приладу охолодження. Для його встановлення необхідно лише зробити вивід трубки, по якій йде тепле повітря, в квартиру. Але існують такі недоліки, як чималий ступінь шуму, великі витрати електроенергії і недостатня результативність роботи. Однією з його переваг є мобільність та нескладність в установленні.
  2. Віконні, порівняно дешеві. Для розміщення потрібно вирізати у вікні належний отвір, який у холодний період може перетворитись на «платформу холоду», навіть при наявності там кондиціонеру. Такий варіант також створює гомінке звучання. Незважаючи на недоліки, користується попитом.
  3. Спліт-системи, сформовані з двох з’єднаних мідними шлангами та електричними кабелями секціями. Обидві складаються з теплообмінника та пристрою для стискування повітря з вентилятором, але відрізняються своїми характеристиками. Між секціями прокладена лінія, за допомогою якої здійснюється рух холодоагента. Спліт-пристрій вирішує питання комфортабельного клімату назавжди, а також забезпечує охолоду, озонування, нагрівання та очищення повітря. При порівняно невисокій вартості має невеликий мінус – велика залежність від правильного монтажу.

Гарний кондиціонер можна вибрати в інтернет-магазині, до речі, ось сторінка, де представлено багато цікавих варіантів. При цьому клієнту будуть забезпечені монтаж та сервісні послуги.

Визначення потрібної потужності

Обираючи кондиціонер, треба звернути увагу на необхідну потужність. Щоб підібрати правильно цей параметр, слід визначити житлову площу. Спочатку необхідно взяти до уваги додаткові носії тепла. Так, вікна, що виступають на південну сторону, додадуть до продуктивності 40 Вт, а людина, яка живе в оселі, віддає тепла до 100 Вт. Коли помножити ці данні на площу помешкання, то можна одержати приблизну потужність обладнання. Якщо розрахунок виявився помилковим, то продуктивність може бути вищою або нижчою від необхідної. У першому разі невірно вибрана категорія приладу буде сприяти витраті зайвої електричної енергії, при цьому помешкання буде охолоджуватись дуже швидко. У другому разі пристрій працюватиме з систематичними перевантаженнями, що призведе до виходу техніки зі строю раніше зазначеного виробником періоду.

Існують також нормативні значення. Наприклад, для площі 20 кв.м з типовою висотою стелі згодиться кондиціонер з продуктивністю менше 2,5 кВт, а 18-метрову кімнату може обслуговувати техніка, виробнича спроможність якої 2 або 2,5 кВт.

Декілька важливих порад

Якщо обрано один із популярних пристроїв, зі спліт-системою, важливо дотримуватися таких настанов:

  1. До того, як вибрати побутову техніку, слід визначити місце. Для результативної роботи приладу має значення відсутність перешкод у радіусі 2 м для переміщення повітря.
  2. Бажано, щоб внутрішній блок знаходився під стелею на відстані не менше 10 см від неї.
  3. Зовнішня секція дислокується неподалік середини вікна або по межі підвіконня.
  4. Обидві частини системи треба розташовувати неподалік до вікна, а максимальна відстань між їхнім з’єднанням повинна бути не вище 6 м.

Також необхідно взяти до уваги те, що в середньому кондиціонер працює від 7 років, тому варто зосередитись на продукції перевірених виробників.

Влітку кондиціонер – річ необхідна. Він забезпечує оселю комфортною температурою, що для деяких людей дуже життєво важливо, налагоджує вологість, підтримує потрібну чистоту. В нинішній час така побутова техніка продається в великому асортименті, і лишається тільки вибрати потрібну модель, враховуючи на всі нюанси та особливості домівки.

Кнопка «Наверх»