Фото

Португальські вчені виловили рідкісну доісторичну акулу (фото)

Португальські вчені виловили дуже рідкісний доісторичний вид акули.


Дослідники з Португальського інституту моря і атмосфери зловили біля узбережжя Алгарве дуже рідкісну плащеносну акулу. Судячи по знайденим раніше викопним решткам, доісторичний звір плавав в океані ще в часи динозаврів – 80 млн років тому, за що вчені називають його “живою окаменілістю”.


Спійманий зразок плащеносної акули складає в довжину 1,5 метра і був виявлений на глибині 700 метрів. Акула володіє довгим, тонким тілом з більш широкою головою, в якій налічується близько трьохсот гострих як голки зубів. Даний вид хоч і був відомий науці досить давно, але залишається недостатньо дослідженим з точки зору його біології або навколишнього середовища, оскільки живе на дуже великих глибинах, а також тому, що виловлені зразки рідко переживають “переїзди” у лабораторію. Плащеносних акул можна зустріти в Атлантичному океані біля берегів Австралії, Нової Зеландії і Японії.


Раціон харчування плащеносних акул складається в основному з головоногих, але вони не гребують і дрібними рибками і навіть іншими акулами. Зовні по стилю полювання цей вид нагадує змій – перед нападом на потенційну здобич плащеносна акула згинає своє тіло, а потім робить різкий випад. Вчені вважають, що завдяки своєму зовнішньому вигляду і способу пересування, ці акули служили джерелом натхнення для старих оповідань про морських змій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button