Всесвіт

Поруч з Чумацьким Шляхом “ховається” незвичайна карликова галактика

Вчені спостерігали просторовий розподіл зірок у невеликій області з центром у галактиці Пегас IV. Результати дослідження опубліковані на сайті препринтів arXiv.org.

Міжнародна група астрономів повідомила про відкриття нової ультраслабкої карликової галактики в рамках дослідження DECam Local Volume Exploration (DELVE). Її назвали Пегас IV.

Так звані ультраслабкі карликові галактики (UFD, Ultra faint Dwarf galaxies) є найменш яскравими з відомих «будинків» для зірок. Вони примітні тим, що в них переважає темна матерія і вони слабо хімічно еволюціонували. Астрономами вважають їх “скам’янілостями” Всесвіту, об’єктами, які з’явилися на її ранніх стадіях.

Тепер група астрономів під керівництвом Вільяма Черні з Чиказького університету, штат Іллінойс, виявила нову галактику UFD, яка виявилася супутником Чумацького Шляху. Вона знаходиться на відстані близько 293 000 світлових років від Землі.

Пегас IV знаходиться на самому північному краю неба, доступному для камери темної енергії (DECam). Це компактна стара надслабка зоряна система, якій не менше 12,5 млрд років. Результати дослідження показали, що Пегас IV знаходиться на еліптичній ретроградній орбіті і тепер знаходиться поблизу свого орбітального апоцентру.

В рамках дослідження вчені визначили вміст заліза для п’яти зірок Пегаса IV. Виявилося, що ця недавно виявлена галактика дуже незвичайна. Вона – одна з найбідніших металами ультраслабких зоряних систем.

Підсумовуючи, автори статті відзначили, що їх відкриття показує, наскільки неповним є перепис супутників Чумацького Шляху. Вони припускають, що багато слабких систем  “ховаються” і можуть залишатися непоміченими на відстані 300 000 світлових років від нашої планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button