Наука

Вчені зрозуміли, що відбувається в мозку собаки, коли розмовляє людина

Нове дослідження підтверджує, що мозок собак по-різному обробляє звуки від людей та інших собак.

У новому дослідженні Анна Балінт, кінолог-невролог з Університету Етвеша Лоранда, використовувала електроенцефалограму, щоб виміряти окремі мозкові хвилі у собак. Вона та її колеги вибрали 17 собак, які жили в сім’ях, у тому числі кілька бордер-колі, золотистих ретриверів та німецької вівчарки.

Вчені прикріпили електроди до голови кожної собаки, щоб записати реакцію їх мозку. Потім дослідники відтворили різні звуки людей і собак. Люди на аудіодоріжках сміялися, кашляли, бурмотіли, а собаки сопіли, гавкали або пихкали.

Кожен звук класифікували як позитивний або нейтральний, з точки зору емоційного забарвлення. Після кожного шуму у собак відбувалися зміни мозкових хвиль протягом перших 250-650 мілісекунд. У людському мозку відмінності в сигналах в цей період часу пов’язані з мотивацією і прийняттям рішень.

Так автори прийшли до думки, що цуценята намагалися зрозуміти, хто або що видає звуки і як реагувати. Мозок собак не виробляв жодних сигналів протягом перших 250 мілісекунд – це період часу, протягом якого люди, як правило, обробляють характер звуку: висоту, тон.

Активність мозкових хвиль досягала максимуму в діапазоні від 250 до 650 мілісекунд. Хвилі були більш електрично позитивними у відповідь на людські звуки і більш електрично негативними у відповідь на звуки інших собак. Глава дослідження підкреслює, що позитивні і негативні хвилі — це характеристика для змін електричної напруги в мозку. Це ніяк не пов’язано з уподобаннями собаки чути один звук, а не інший, зазначила вона.

Але різниця в напрузі між хвилями була серйозною. Мозок собак обробляє два типи звуку по-різному, але як саме, досі невідомо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button